برای مشاهده متن و رفتن به کتابخانه به ادامه مطلب بروید

مصاحبه در پایان بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللى کتاب تهران

من مى‌خواهم خواهشى از مردم بکنم و آن این است :
کسانى که وقت‌هاى ضایع ‌شوند‌ه‌اى دارند ، مثلاً به اتوبوس یا تاکسى سوار مى‌شوند یا سوار وسیله‌ى نقلیه‌ى خودشان هستند و دیگرى ماشین را مى‌راند یا در جا‌هایى مثل مطب پزشک در حال انتظار به سر مى‌برند و به‌ هرحال اوقاتى را در حالانتظار به بى‌کارى مى‌گذرانند در تمام این ساعات، کتاب بخوانند. کتاب در کیف یا جیب خود داشته باشند و در اتوبوس که نشستند ، کتاب را باز کنند و بخوانند. وقتى هم به مقصد رسیدند ، نشانى لاى کتاب بگذارند و باز در فرصت یا فرصت‌هاى بعدى آن را باز کنند و از همان‌جا بخوانند.

بنده خودم چند جلد قطور از یک عنوان کتاب را در اتوبوس خواندم! قضیه مربوط به قبل از انقلاب است که چند روزى براى انجام کارى از مشهد به تهران آمده بودم… وضعیت و فضاى اتوبوس‌هاى آن روزگار براى ما خیلى آزار دهنده بود و نمى‌توانستیم تحمل کنیم.

دلم مى‌خواست سرم پایین باشد و خواندن کتاب در چنین وضعیتى بهترین کار بود. ساعتى را که به این حالت مى‌گذراندم احساس نمى‌کردم ضایع مى‌شود. آن وقت‌ها تقریباً یک‌ساعت طول مى‌کشید تا آدم با اتوبوس از جایى به جاى دیگر مى‌رفت. بعضى وقت‌ها این جابجایى کمتر یا بیشتر هم طول مى‌کشید. به‌هرحال چنین یک‌ساعت‌هایى را احساس نمى‌کردم که ضایع مى‌شود؛ چون کتاب مى‌خواندم.

-------------------------------------------

به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر ، کتاب "ولاء ها و ولایت ها" ی شهید مطهری
به کتابخانه اضافه شد


جهت رفتن به کتابخانه لینک زیر را کلیک کنید

http://h-emamali.mihanblog.com/post/32
توصیفـگر :
هفته کتاب ,  دانلود کتاب ,  کتاب خوانی ,  کتابخانه ,  کتاب اینترنتی ,  سخنان رهبر درباره کتاب ,  کتاب PDF , 

موضوع :
کـتابـخـانـه ,